2020

DTU Kemitirvet, 1. præmie i konkurrence

Sommarivaparken Helsingør, 1. præmie i konkurrence,

DTU, Opgaver vedr. byrum og landskab, udført

Codan

Goteborg Bibliotek, konkurrence

2019

Aalborg Vestby Station

The Whale, 1. præmie i konkurrence,

Sambyg Roskilde, 1. præmie i konkurrence

Nordhavn Naturpark

Nyt hovedsæde til AP. Pension og Nykredit

Absalon, Professionhøjskolen Slagelse, 1. præmie i konkurrence, udført

Bibliotekspladsen, Roskilde, udført

Wattenmeercenter Wilhelmshaven, 1. præmie i konkurrence

Wattenmeercenter Grooningen, 1. præmie i konkurrence

Havnebad i Frederikssund, 1. præmie i konkurrence, udført

Sortebrødre Torv, udført

Byrum Algade 31, Roskilde, udført

KB Hallen, udført

Tornhøj Aalborg Øst, udført

Ballerup Boulevard, 1. præmie i konkurrence, udført

2018

Karlskrona Kulturhus, 1. præmie i konkurrence

2017

Byrum omkring Start Up City Finsensvej

Kulbanekvarteret, 1. præmie i konkurrence

Storstrøm fængsel, 1. præmie i konkurrence, udført

Fjordkilen Jyllinge, udført

Vadehavscenteret, 1. præmie i konkurrence, udført

Brønshøj Skole, 1. præmie i konkurrence, udført

Skolen Strandboulevarden, 1. præmie i konkurrence, udført

Kråksätra

Bispebjerg Helende Haver

Valby Udstillingshave, udført

Amager Fælled Kvarter, 1. præmie i konkurrence

2016

Terra Incognita, 1. præmie i konkurrence, udført

Psykiatrisk Center Ballerup, 1. præmie i konkurrence

2015

Lindevangsparken, 1. præmie i konkurrence

Glostrup Hospital, 1. præmie i konkurrence

Roskilde Kulturstrø, 1. præmie i konkurrence 

Pocket park 

Byrum og havneplads Kalundborg

2014

Navitas, 1. præmie i konkurrence, udført

Amerika Plads, udført

Tranegårdsskolen, udført

Nærheden 

Galgebakken, 1. præmie i konkurrence, udført

Diakonissestiftelsen, seniorboliger, 1. præmie i konkurrence

Christianshavns torv, 1. præmie i konkurrence, udført

Jægersborghave, Plejecenter, 1. præmie i konkurrence, udført

De gamles By 

2013

Skybrudssikring Østerbro 

Køge kulturhus 

Kiruna Stadshus 

Skolen i Bymidten 

Vinge masterplan, 1. præmie i konkurrence, udført

Frydenholm Plejecenter, udført 

Parkeringshus Glostrup Hospital 

Linköping bygger nye broer 

Strandboulevarden Skybrudsplan 

Espergærde byudvikling

2012

Badeparken Lyngby, 1. præmie i konkurrence

Byliv på Sankt Annæ Plads 

CPH Arena 

Diakonissestiftelsen helhedsplan, udført

2011

Fremtidens Daginstitutioner Albertslund, udført 

Byggerampen Byrum 

Alléhusene Jægersborg, udført 

Forplads til nye laboratorium Novozymes, udført

2010

Wilhemsro

Kulturcenter Mariehøj 

Privat Have Nordre Strandvej, familien Levring, udført

Nordvikan Tradgård Bostad

Helhedsplan for Kalmar Bypark, udført

2009

Gota Mediehus

Nyt plejecenter Kokkedal, udført

Ringstedbanen, udført

Munkegårdsskolen, udført

Aalborg Campus 

Nørre Alle Kollegium, Kvarterpark 

Cobis udeareal til forskningsbygning, udført 

Privat have for arkitekt Henning Larsen og Lone Backe, udført

2008

OPP Langeland

Kulturcenter i Saudi 

Forplads til Novozymes, udført

Forplads ved Lundbeck, udført

2007

Vatnsmyri

Skeppsbroen 

Nørregade Hirtshals 

Bofællesskab Herstedlund, udført 

Forhåbningsholms Alle, udført 

Byggeudstilling Ringsted, 1. præmie i konkurrence

Kristiansminde Roskilde, udført

2006

Trekroner byggeudstilling, 1. præmie i konkurrence

Langagergård, 1. præmie i konkurrence

Tietgen Kollegiet, udført

CBS, Copenhagen Business School, Campus Kilen, udført

2005

Børnehave Næstvedgade, udført

Jægersborg Vandtårn, udført

2004

Hirtshals Byudvikling, 1. præmie i konkurrence

2003

Pilepark Ørestad, udført

2002

Institutionshave Tomatvej, udført

Tietgen Kollegiet, 1. præmie i konkurrence 

CBS, Copenhagen Business School, Campus Kilen, 1. præmie i konkurrence

1992

CaCo3 udstilling, Arkitekturgalleriet Gl. Dok